Jdi na obsah Jdi na menu
 


O Milovicích

29. dubna 2014 Milovice jsou město ve středních Čechách v okrese Nymburk. Počet obyvatel díky dostupnosti k hlavnímu městu Praze stoupá. Milovice mají přímé vlakové spojení do Prahy. V roce 2013 počet obyvatel překročil 10 tisíc obyvatel  a rozloha území města je 3119 ha. Leží v blízkosti města Lysá nad Labem. Milovice leží mezi dvěmi důležitými komunikacemi, D11 a R10. Dlánice D11 vedoucí směrem Praha a opačně směrem Hradec Králové. Rychlostní silnice R11 vedoucí směrem na Prahu a opačně směrem Liberec.

Milovice jsou známé především svým bývalým vojenským prostorem v části zvané Mladá. V tomto prostoru žilo během okupace Československa po roce 1968 mnoho sovětských vojáků, kteří zde měli velké zázemí. Po konci okupace začal být vojenský prostor přestavován pro potřeby civilního obyvatelstva a za posledních několik let se do nových bytů ve městě nastěhovalo mnoho nových lidí ze všech koutů země. Milovice stále patří k městům s nejnižším věkovým průměrem.

Pyrotechnický průzkum na území města byl před několika lety ukončen.

V Milovicích každý rok na letišti probíhá hudební festival Votvírák. Nachází se zde rodinný zábavní park Mirakulum o velikosti 10 hektarů, tímto se stal jedním z největších zábavních parků v České republice. V sousedství zábavního parku se nachází Tankodrom s úzkokolejnou parní železnicí.

Na 40 hektarech volné přírody v Milovicích byla vytvořena ohrada kam bylo umístěno stádo divokých koní z Anglie, do budoucna mají být na této ploše i pratuři, kteří zde budou spásat vysokou trávu.Vznikla zde Přírodní rezervace Milovice kde je vzácná příroda chráněná díky pastvě velých kopytníků.

Části Milovic : Milovice, Mladá, Benátecká Vrutice, Boží Dar,(Rakouský tábor, Balonka)
 
Stránky jsou zaměřeny na současné místní dění, a na některé aktuální informace. Přispívat a podílet se můžete i Vy, a to fotkami a také články na různá témata a z různých akcí v Milovicích i okolí. Na stránkách naleznete i množství informací z jiných webových stránek.

Pokud chcete přidat svůj odkaz nebo podpořit tyto stránky finančně, případně vytvořit reklamu na svůj podnik nebo provozovnu,  kontaktujte mne.
Pište na adresu: milovky@email.cz
 

9961

 

BlueBoard.cz

 

mapy-cz.jpg

 

nymbursky-denik.jpg