Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stěhování sociálně slabších rodin do Milovic

15. 10. 2010

Již několik dní obchází Milovice zpráva o stěhování sociálně slabých do tohoto města. Původně se mělo jednat o jednu problémovou rodinu, se kterou si nevěděli sociální pracovníci rady. Na tichou poštu jste si jistě hráli jako děti. Jak funguje, tedy ví každý. V Milovicích tato „tichá pošta“ přerostla v hodně hlasitou. Je možné, že se jedná o spekulace lidí, kteří chtějí snížit ceny bytů v Milovicích.

stehovani.jpgZ fondů Evropské unie není jednoduché získat dotace na sociální bydlení. Celková výše dotace, která se vypočte jako součet dotací na jednotlivé sociální byty, nesmí přesáhnout 30 % celkových investičních nákladů na výstavbu sociálních nájemních bytů. A tak nikdo nebude mít zájem na výstavbu sociálních nájemních bytů, kde pravděpodobně nebude nikdo platit nájemné, a domy po čase budou pravděpodobně zralé k demolici. Z následujícího článku vyplývá, že jsou informace neznámé ženy ze Spojovací ulice v Milovicích pouhou domněnkou.(Obrázek v článku je pouze ilustrační)

-JB-

Následující článek byl převzat z webu: Nymburský deník

 

V Milovicích panují obavy, prý se přistěhuje 600 Romů

Milovice - Čtyřicet romských rodin z Českého Brodu a 150 rodin z Chomutova se má údajně stěhovat do Milovic. V Milovicích se během několika let opravilo mnoho domů a nastěhovaly se sem tisíce obyvatel.


Ve městě se v posledních dnech objevila „zaručená zpráva“, že se do Milovic má nastěhovat údajně až šest set Romů. Sto padesát rodin z Chomutova a čtyřicet rodin z Českého Brodu. Město však o ničem neví.

Na redakci Nymburského deníku se s touto zaručenou zprávou obrátila mailem jedna z obyvatelek Spojovací ulice, která má vážné obavy z toho, že takový počet by byl pro tak malé město neúnosný. „Ve Spojovací ulici by se měly z dotace Evropské unie opravovat pro tyto účely dva domy. Myslím, že mají obyvatelé Milovic právo vědět, co se plánuje.

O tuto dotaci si nepožádalo město, ale nějaký chytrý podnikatel,“ uvedla ve svém dopise. Starosta Milan Kraus prý tuto zprávu také slyšel a proto se obrátil na majitele zmíněných domů, co je na této informaci pravdy. „Dostalo se mi odpovědi, že nic takového majitel nechystá. Navíc ani na stavebním úřadu není zmínky o tom, že by někdo žádal o stavební povolení,“ uvedl Kraus s tím, že podle něj je všechno naprostý nesmysl, protože EU nyní nepodporuje školství, ani bydlení.

O stěhování Romů neví ani nikdo na českobrodské radnici. Podle všeho se tedy zdá být zpráva nepravdivá.

Rubrika: Nymburský deník - Moje Nymbursko, Autor: Milena Jínová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Že by?

(Pepé, 15. 10. 2010 10:30)

Já slyšel, že jde o 15000 sociálně slabších:-) Budou mít i stany.